به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روح‌ اله دهقان درباره آخرین اقدامات برای راه‌اندازی سامانه بومی معاملات به ایرنا گفت: اقدامات فنی انجام شده و تقریباً به پایان رسیده است. بکارگیری این سامانه و استفاده از آن نیازمند برخی مجوزها است که باید از طریق بورس‌ها و سازمان بورس صادر شود.

وی افزود: برخی مذاکرات با سازمان بورس انجام شده اما تاکنون به مرحله نهایی نرسیده است. به محض روشن شدن نتیجه مذاکرات، فرآیند فنی بکارگیری سامانه در بازار انجام می‌شود.

این مقام مسئول درباره اثر بکارگیری این سامانه در تسهیل انجام معاملات توضیح داد: سامانه فعلی معاملات به دلیل پایین بودن حجم معاملات با مشکل چندان جدی مواجه نیست. هدف استفاده از این سامانه بکارگیری فناوری جدید در حوزه معاملات است تا کمکی در رشدهای پیش روی بازار باشد. سامانه موجود در وضعیت فعلی به نحو مطلوب از معاملات پشتیبانی می‌کند.

دهقان ادامه داد: سامانه بومی معاملات به عنوان محصول استراتژیک داخلی تلقی می‌شود و زمینه را برای ایجاد توسعه‌های بیشتر در آینده فراهم می کند. در سامانه‌ فعلی توسعه‌ هایی انجام شده تا با مشکل کندی معاملات سال‌های قبل مواجه نشود. سامانه بومی در کنار آن می‌تواند کمکی برای روان‌تر شدن معاملات در آینده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.