به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، منوچهر منطقی با اعلام رشد بیش از ۲۸۳ درصدی تولید خودرو،گفت: در ۶ ماه نخست سال ۴۰۲ هزار خودرو توسط ایران خودرو و سایپا عرضه شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰۵ هزار دستگاه بیشتر است. با توجه به تجارب سه دوره عرضه خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو بر مبنای قرعه‌کشی، افزایش و ثبات تولید و عرضه خودرو در بورس کالا به تأکید مراجع اقتصادی دولت، عرضه و تقاضا در اغلب خودروها برای عرضه خودرو به مصرف کنندگان واقعی در نیمه دوم سال جاری تعادل دارد.

وی افزود: با توجه به برنامه افزایش تولید در نیمه دوم سال، ماهانه ۱۰۰ هزار خودرو به فروش گذاشته و همه محصولات سایپا و ایران خودرو توسط شرکت‌ها یا از طریق بورس کالا عرضه می‌شود. همچنین ۵۰ و ۱۰ درصد تولیدات به طرح حمایت از خانواده و جایگزینی خودروهای فرسوده تخصیص می یابد. قرعه کشی نیز بر مبنای ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش نخواهد بود.

منطقی ادامه داد: با تداوم روند تکمیل خودروهای ناقص، کسب آمادگی زنجیره تأمین برای افزایش تولید و بهره گیری از ساز و کار واردات برای تنظیم بازار و انتقال فناوری، صنعت خودرو با هم‌افزایی و یکپارچگی بیشتر، مسیر تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین را طی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.