به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احسان خاندوزی با اشاره به انتشار صورت‌های مالی سال قبل شرکت‌های دولتی غیر بورسی در کدال گفت: سال گذشته برای نخستین بار صورت مالی 300 شرکت دولتی منتشر شد و برخی ایراد گرفتند که مربوط به دولت قبل است و کمکی به مسائل اقتصادی نمی‌کند.

وی افزود: در روزهای گذشته هم صورت‌های مالی 400 شرکت دولتی منتشر شد و به جز 8 شرکت تحریم شده که نباید دشمنان سوءاستفاده می‌کردند همه شرکت‌های دیگر شفاف شدند تا ضمن پاسخ به شبهه سیاسی بودن موجب شد مدیران دستگاه‌های دولتی به سمت اصلاح عملکرد بروند.

این مقام مسئول ادامه داد: درآمد عملیاتی سال گذشته 140 شرکت دولتی افزایش پیدا کرده و 97 درصد رشد داشتند. همچنین حدود نیمی از 111 شرکت که به دلایل مختلف زیان انباشته داشتند یا به سمت سودآوری حرکت کردند یا از ورشکستگی نجات یافتند. حدود 57 درصد شرکت ها هم به سمت سود آوری حرکت کردند و این مسیر ادامه دارد.

به گفته خاندوزی در حوزه بانک‌های دولتی، شفافیت ابر بدهکاران بانکی موجب شد بسیاری از تسهیلات سوخت شده برگردد. برای بانک‌های توسعه تعاون، صادرات و مسکن و … یک‌سوم تسهیلات سوخت شده “ام پی ال” کاهش و در بانک ملی 14 درصد کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.