میانگین حجم عرضه دلار در بازار نیما طی هفته‌های اخیر روزانه حدود ۱۱۰۰ میلیون دلار بوده است که حدودا ۵ برابر مقدار عرضه ارز در بازار نیما در مدت مشابه سال پیش است.

بورس روز گذشته منفی و نزولی بود. به طوری که شاخص کل ۱۱،۶۴۰ واحد (معادل ۰.۸۸ درصد) از ارتفاع خود را از دست داد. شاخص هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است نیز شرایط خوبی نداشت و با افت ۱.۴۷ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۲،۲۹۶ هزار میلیارد تومان رسید. در بین صنایع خودرو و قطعات، شیمیایی و فلزات اساسی و در بین نمادها شپنا، شستا و پالایش بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حدود ۶۳۱ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای غنوش و وطوبی بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای شپنا و شستا داشتند.

مدیرعامل پست: با توجه به اختلال اینترنت و فیلتر پلتفرم‌های خارجی، درآمد شرکت پست یک سوم کاهش یافته است.

وزارت کار: به موجب این طرح به کارآفرینان و کارفرمایانی که از فارغ التحصیلان دانشگاهی در واحدهای خود استفاده کنند، ۳۰ درصد یارانه دستمزد تعلق می‌گیرد تا هزینه‌های اشتغال آن‌ها کاهش یابد.

با مصوبه هیات عامل بانک مرکزی و در راستای تسهیل معاملات در بازار سهام، سقف تراکنش درگاه‌های پرداخت اینترنتی و کارتخوان کارگزاری‌های بورس از ۵۰۰ میلیون ریال به ۵۰۰۰ میلیون ریال (۱۰ برابر) افزایش می‌یابد.

بانک مرکزی: مانده کل تسهیلات قرض الحسنه شبکه بانکی در پایان مرداد ماه سال ۱۴۰۱، نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۱۵۷۷.۱ هزار میلیارد ریال (۶۸.۸ درصد) و نسبت به پایان سال قبل ‏۹‌‏.۷۴۵ هزار میلیارد ریال (۹‌‏.۲۳ درصد) افزایش داشته است.

نرخ ارز با اخبار مثبتی در راستای احتمال احیای برجام پس از آبان و تداوم عرضه بازارساز، به نیمه کانال ۳۲ هزار تومان نزول کرد. میانگین حجم عرضه دلار در بازار نیما طی هفته‌های اخیر روزانه حدود ۱۱۰۰ میلیون دلار بوده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل متوسط عرضه در نیما تنها ۲۳۰ میلیون دلار بود. به عبارتی عرضه در نیما نزدیک به ۵ برابر شده است.

دکتر عشقی در جلسه با وزیر اقتصاد با ارائه گزارشی از کاهش قیمت و سود محصولات پتروشیمی طی ماه‌های اخیر، خواستار اصلاح قیمت فروش گاز به صنایع و اصلاح فرمول آن شد.

مدیرعامل پالایشگاه نفت اصفهان از وارد مدار تولید شدن طرح بزرگ محیط زیستی تصفیه گازوییل شرکت پالایش نفت (پالایشگاه) اصفهان با هدف تولید گازوییل یورو ۵ خبر داد.

بررسی نرخ بیکاری افراد ۱۵ ساله و بیش‌تر در تابستان امسال نشان می‌دهد که ٨.٩ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. نرخ بیکاری نسبت به فصل مشابه در سال قبل (تابستان ۱۴۰۰) معادل ٠.٧ واحد درصد و نسبت به فصل قبل (بهار ۱۴۰۱) معادل ۰.۳ واحد درصد کاهش یافته است.

اوجی: در حوزه صادرات فرآورده‌ها، تهاتر و سوآپ از حوزه دریای خزر با بعضی از شرکت‌های روسی شروع به‌کار کرده‌ایم و نزدیک ۱۰ میلیون تن ظرفیت تهاتر و سوآپ و صادرات فرآورده‌های نفتی در این حوزه داریم.

میر تاج الدینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی: در صورت تصویب لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری، یک میلیون تومان به حداقل حقوق کارمندان دولت اضافه می‌شود.

سخنگوی وزارت خارجه چین: چین با تحریم‌های غیرقانونی یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالف است. ما مخالف مداخله در امور داخلی کشورها به هر بهانه ای هستیم و با ایجاد انقلاب های رنگی در کشورها به نام دموکراسی و حقوق بشر مخالفیم.

«آنالنا بائربوک» بار دیگر حمایت از اغتشاشات در ایران تکرار کرد و گفت برلین در تدارک برای تحریم‌های تازه اتحادیه اروپا علیه تهران است و آلمان از توقیف دارایی‌ و ممنوع‌الورودی «افراد مسئول در سرکوب‌ها» اطمینان حاصل خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.