به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالله توکلی لاهیجانی با بیان اینکه بعد از سال‌ها فروش اعتباری خودرو شروع شد، گفت: ۵۰ درصد از خودروها از فرآیند قرعه کشی خارج شدند. سال گذشته مردم برای فروش خودرو صف می‌کشیدند اما در سال جاری فروش قسطی خودروها مشاهده شده و برای فروش خودرو، تولیدکنندگان وام در نظر گرفته‌اند. بدون تردید فروش قسطی تاثیر را در بازار گذاشته و باعث تعادل خواهد شد.

وی افزود: به تدریج خودروهای دیگر نیز به فرآیند فروش اقساطی اضافه خواهند شد. در قدم نخست فروش ایران خودرو از فرآیند قرعه کشی حذف و سپس بعد از دنبال کردن سیاست افزایش تولید به سمت فروش لیزینگی خواهند رفت. به نحوی که سال آینده زمینه‌های فروش لیزینگی اکثر تولیدات ایران خودرو و سایپا فراهم خواهد شد.

توکلی لاهیجانی ادامه داد: تولید خودروهای کامل در شش ماه نخست سال 288 درصد افزایش داشت. چراکه جریان تولید در خودروسازان تثبیت و نظمی در حوزه تامین فراهم شده و خودروهایی که به پارکینگ می‌رفتند صفر شده‌اند. این آمار نشان می‌دهد افزایش تولید باعث شد سایپا به صورت کامل از فرآیند قرعه‌کشی حذف و ایران خودرو نیز در مسیر خروج از فرآیند قرعه‌کشی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.