از آنجا که اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است درون‌زا و برونگر، با استفاده از نیروها، منابع، استعدادهای داخلی و توان مردم، مسیر رشد اقتصادی را پیموده و همچنین قادر است ثبات اقتصادی کشور را در بالاترین سطح تامین کند.

یک اقتصاددان با بیان اینکه در سایه اقتصاد مقاومتی است که تولید، صادرات و سرمایه‌گذاری انجام می‌شود به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: وقتی بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری فراهم باشد، بی‌ثباتی را پوشش می‌دهد.

مصطفی صفاری ادامه داد: ایجاد ثبات اقتصادی مستلزم کنترل برخی متغییرها همانند تورم است. تورمی که کشور طی سال‌های گذشته تجربه کرده است در مقایسه با برخی کشور ها بسیار بالاست. دولت در حال اجرای جراحی اقتصادی است اما هر جراحی برای شروع احتیاج به مسکن دارد. ما در اقتصاد احتیاج به آرامش داریم.

این اقتصاددان عنوان کرد: افزایش تولید، صادرات، جلب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و سیاست بین الملل، مجموع آنها نیاز به آرامش دارد. سیستم اقتصادی یک سیستم پویا و مرتبط است. همچنین بازار کار با بازار ارزی در ارتباط است، بنابراین شوک در بازار ارز بازارهای پول، کار و سرمایه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

صفاری گفت: مسئولان باید نسبت به برخی متغیرها حساسیت داشته باشند. با نگاهی به چشم انداز سال ۱۴۰۴ متوجه می‌شویم که هنوز به اهداف اصلی و از قبل طراحی و تدوین شده دست نیافته ایم. تنها راهکار آن استفاده از اقتصاد مقاومتی است.

وی در پایان اظهار کرد: ثبات اقتصادی از مباحث کلیدی و از شرایط اساسی پیشرفت هر کشور است؛ زیرا بدون تحقق این شرط افق آینده برای سرمایه گذاری و تولید روشن نیست و برنامه ریزی برای فعالیت اقتصادی سودآور با مشکل روبه رو می‌شود. از آنجا که اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است درون‌زا و برونگر، با استفاده از نیروها، منابع، استعدادهای داخلی و توان مردم، مسیر رشد اقتصادی را پیموده و همچنین قادر است ثبات اقتصادی کشور را در بالاترین سطح تامین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.