به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اتابک جعفری با اشاره به رونمایی سامانه اینترنتی بازار آب و پساب برای نخستین در این هفته، گفت: با راه اندازی این سامانه، جهش قابل توجهی در اجرای طرح‌های تامین آب شرب پایدار، جلوگیری از هدر رفت آب، تامین آب پایدار برای صنایع و بازچرخانی آب رخ خواهد داد و بزودی زیرساخت های لازم برای حضور بازار آب و پساب در بورس خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت های آبفا می توانند برای هوشمندسازی و کاهش هدر رفت آب از طریق شناسایی و رفع نشت و انشعابات غیرمجاز و مشارکت با بخش عمومی – خصوصی و با استفاده از ساز و کار خرید تضمینی جهت مصارف شرب اقدام کنند و در مراحل بعد با استفاده از روش بیع متقابل یا سایر روش های مشارکتی، بخشی از آب صرفه جویی شده را در اختیار سرمایه گذاران صنایع و معادن جهت استفاده در مصارف صنعت و خدمات قرار دهند.

جعفری افزود: پساب تا سقف 70 درصد و بیشتر در اختیار آبفا بوده تا به صنایع بورسی و غیر بورسی، بخش های خدمات و کشاورزی صنعتی و به شرط رعایت استانداردهای بهداشتی واگذار شود. سامانه اینترنتی بازار آب و پساب، درگاهی شفاف برای صنایع و سرمایه گذاران مختلف است که با مشاهده پروژه های قابل اجرای مرتبط با آب در تمام استان ها هم به اهداف کلان صنعت آب و فاضلاب کمک می‌کند و هم سرمایه گذاران از مزایای این طرح بهره مند خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.