به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، یک مقام دولتی در مورد برنامه دولت برای جبران زیان دارندگان دارا یکم و پالایش‌ یکم به فارس گفت: پیشنهادی از سوی سازمان بورس به دولت ارائه شده تا با انجام اصلاحاتی ارزش فعلی صندوق‌های قابل معامله بورسی (ETF) دولتی با ارزش خالص فعلی یا ارزش ذاتی آن اصطلاحا NAV برابر شود و این امر مستلزم هیأت دولت است.

وی افزود:‌ پیشنهاد سازمان بورس ابتدا در کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسید. بعد در صحن هیأت دولت هم تصویب شد. باید معاونت حقوقی رئیس‌ جمهور موافقت را با این مصوبه اعلام کند تا سازمان بورس اصلاحاتی در مورد صندوق دارایکم و پالایش یکم انجام دهد که ارزش ذاتی و فعلی این صندوق‌ها یکی شود. سال 99 که صندوق دارایکم و پالایش‌یکم تشکیل شد هم بر اساس مصوبه دولت بود.

بر اساس این گزارش با گذشت حدود سه ماه از ارسال اساسنامه به هیات وزیران هنوز این اساسنامه به تصویب نرسیده و هر روز ضرر بیشتری به سهامدار حقیقی می‌رسد و در صورت ادامه این قصور، سهامدار حقیقی دچار زیان‌های سنگینی خواهند شد. در روز‌های ابتدایی عرضه دارا یکم، زمانی که این صندوق بالاتر از NAV معامله می‌شد چندین بار معاملات باطل شد که این امر در زمانی که به پایین‌تر از قیمت NAV رسید هیچگاه تکرار نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.