شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه مجمع ۳ ناشر را در اَمرداد ماه امسال به صورت الکترونیک با سامانه (دیما) برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سمات، در اَمرداد ماه سال جاری مجمع عمومی عادی سالیانه و عمومی فوق العاده صاحبان سهام ۳ شرکت حاضر در بازار سرمایه به صورت الکترونیک از طریق درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک «دیما» از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برگزار شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، مجامع شرکت‌های «ماشین‌سازی نیرو محرکه، تکسرام و کارتن ایران» با دستور جلسه های «تصویب صورت های مالی، انتخاب اعضای هیات مدیره، افزایش سرمایه و …» در ماه گذشته به صورت الکترونیک توسط سپرده‌گذاری مرکزی برای سهامداران برگزار شد.

گفتنی است در این دوره زمانی، ۲ شرکت «ماشین سازی نیرو محرکه و کارتن ایران» افزون بر برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه، مجمع عمومی فوق العاده خود را نیز به صورت الکترونیک از طریق درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک «دیما» برگزار کردند.

درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک در یک نگاه

درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک «دیما»، جهت سهولت دسترسی کلیه سهامداران به مجامع عمومی شرکت‌های بورسی و ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به صورت الکترونیک مهیا شده و این سامانه با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، بدون محدودیت های جغرافیایی، امکان برگزاری در بستری امن را برای سهامداران فراهم کرده است.

مزایای سامانه «دیما»

بهره‌گیری از بستر سجام جهت احراز هویت سهامداران، شفافیت بالا به واسطه رأی گیری الکترونیکی، امکان حضور نهادهای نظارتی در مجامع به روش الکترونیکی، حضور همزمان سهامداران در چند مجمع، امکان پرسش و پاسخ میان سهامداران و هیات رئیسه مجمع و وجود تالار گفت و گو به‌ منظور تعاملات بین سهامداران از مزایای سامانه دیما به شمار می‌رود.

سهامداران برای حضور در مجمع الترونیک باید در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شده باشند تا دسترسی آن ها برای ورود به جلسه مجمع فعال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.