به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابراهیم بازیان در جلسه شورای معاونین و مدیران عامل هلدینگ های تابعه شستا با اشاره به لزوم اصلاح پرتفوی در زیر مجموعه ها گفت: بزرگ ترین چالش پیش رو در شستا موضوع اصلاح سبد سهام است. درگیر پرتفویی بوده که حاشیه سود آن بسیار پایین است. باید منشور اصلاح پرتفوی، ناظر به حساسیت ها و الزاماتی که وجود دارد طرح ریزی، تدوین، برنامه ریزی و اجرا شود. این مهم با محوریت هلدینگ صبا تامین طرح ریزی و در بازه زمانی کوتاه و بلند مدت برنامه‌ریزی و اجرایی شود.

وی افزود: در تمامی شرکت های تابعه ظرفیت های بالقوه و بالفعل ناشناخته ای وجود دارد که لازم است شناخته و علملیاتی شود. باید قابلیت های هم افزایی درون گروهی و هلدینگ ها با یکدیگر احصاء و برنامه ریزی لازم جهت عملیاتی شدن آنها صورت پذیرد. در ماه های اخیر این قابلیت ها شناسایی شده اما اطلاعات بدست آمده باید به روز و هماهنگی های لازم جهت عملیاتی شدن آنها فراهم شود.

بازیان ادامه داد: کمیته های انتصابات در شستا بطور منظم برگزار و سابقه های کاری ارسالی از هلدینگ ها دقیق بررسی و تصمیم گیری می شود. کمیته انتصابات هلدینگ ها نیز باید به همین صورت برگزار و گزینه های تصدی پست های مدیریتی را ارزیابی و به شستا معرفی کند. در انتصاب افراد قطعا مصوبات کمیته انتصابات هلدینگ های تابعه را مد نظر خواهیم گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.