شرکت نایارا انرژی هند از راه‌‌‌اندازی یک‌واحد تولید پلی‌‌‌پروپیلن در ایالت گجرات غربی این کشور تا پایان سال ۲۰۲۳ میلادی خبر داد. به گزارش «کالاخبر»، شرکت نایارا انرژی در نظر دارد تولید در کارخانه تازه‌تاسیس پلی‌‌‌پروپیلن(PP) با ظرفیت تولید سالانه ۴۵۰‌هزار تن را آغاز کند.

کارخانه پلی‌‌‌پروپیلن در محوطه‌‌‌ای نزدیک به مجتمع پالایشی نایرا انرژی واقع در وادینار ایالت گجرات غربی با حدود ۷۵۰میلیون دلار سرمایه ساخته شده است.

نایارا انرژی در بیانیه‌‌‌ای اعلام کرده است که کارخانه پلی‌‌‌پروپیلن بخشی از چشم‌‌‌انداز این شرکت برای نوسازی و احیای پالایشگاه وادینر و تبدیل آن به یک مجتمع یکپارچه پالایشی و پتروشیمی در سطح جهانی است.

مجتمع پتروشیمی به‌‌‌صورت گام به گام در حال توسعه است که شامل خط تولید پلی‌‌‌پروپیلن، یک واحد بازیابی پروپیلن در کنار روزآمد‌سازی یک‌واحد کراکینگ کاتالیستی سیال(FCC) موجود از فاز نخست مجتمع پتروشیمی نایاراست. در این بیانیه آمده است: توسعه پروژه فاز نخست بیش از ۸۵‌درصد پیشرفت داشته است. واحد بازسازی‌شده کراکینگ کاتالیستی سیال ۲۰دسامبر ۲۰۲۲ راه‌‌‌اندازی شد و نایراانرژی انتظار دارد فعالیت‌‌‌های پیش‌‌‌راه‌‌‌اندازی را در واحد بازیابی پروپیلن در فوریه ۲۰۲۳ آغاز کند. آلویس ویراگ، مدیرعامل نایارا انرژی گفت: با تکمیل فرآیند نوسازی واحد کراکینگ کاتالیستی سیال، پیشرفت قابل‌‌‌توجهی در بخش پتروشیمی داشته‌‌‌ایم. وی افزود: در گام دوم نایراانرژی پیش‌بینی راه‌‌‌اندازی مجتمع یکپارچه پتروشیمی را دارد.

پالایشگاه نایاراانرژی در وادینار ایالت گجرات، دومین پالایشگاه بزرگ هند با ظرفیت تولید سالانه ۲۰میلیون تن است که حدود ۸‌درصد از ظرفیت کلی پالایش هند را تشکیل می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.