در این پست تحلیل­ های مختلفی را که در چند روز اخیر بر روی نمودار قیمت بیت­ کوین انجام شده است، برای آگاهی طرفداران ارزهای دیجیتال آورده شده اند:


کارشناسان Crypto پیش بینی می‌کنند که قیمت بیت‌کوین تا دسامبر 2025 به 318.417 دلار می­‌رسد.
تعدادی از کارشناسان معتقدند که قیمت بیت­‌کوین تا پایان سال به 160،000 دلار خواهد رسید. در همین حال ، 54٪ از آن­ها فکر می­‌کنند که hyperbitcoinization (نقطه عطفی که در آن بیت­‌کوین به سیستم ارزش پیش فرض جهان تبدیل می شود) تا سال 2050 اتفاق می‌افتد.
فایندر (Finder) ، یک وب سایت مهم مقایسه محصولات ، مطالعه‌ای را برای کشف آینده­‌ی بیت­‌کوین با افزایش محبوبیت این ارز دیجیتال انجام داده است. “همچنان که آگاهی مردم در مورد ارزهای دیجیتال بیش­‌تر می­‌شود، همه­‌ی نگاه­‌ها به قیمت بیت­‌کوین معطوف می­‌شود. بنابراین ما از 42 متخصص ارز دیجیتال در پنل خود سوال کردیم که چه چیزی در انتظار این ارز دیجیتال است. ».
این متخصصان شامل مدیران دارایی­‌های دیجیتال ، مدیران صرافی­‌ها و سایر ارائه‌دهندگان خدمات ، تحلیل‌گران ارزهای دیجیتال ، اساتید و مدرسین دانشگاه‌ها هستند. از جمله موضوعات مورد بحث این بود که قیمت بیت­‌کوین در پایان امسال و چند سال دیگر چقدر خواهد بود.
این گروه معتقدند:”اگرچه ممکن است استهلاک قیمت میان‌مدت وجود داشته باشد ، اما پیش­‌بینی می­‌شود که تا دسامبر 2025 ، قیمت BTC تا 318،417 دلار افزایش یابد.”
در مورد قیمت بیت­‌کوین در پایان سال، اکثر اعضای هیئت مدیره Finder معتقدند که بیت‌کوین در حال حاضر کم‌ارزش است و به طور متوسط هیئت مدیره انتظار دارند که قیمت این ارز دیجیتال در پایان سال 2021 به 66284 دلار برسد.
منبع: bitcoin.com

 طبق توئیت منتشر شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری Santiment ، در حال حاضر موجی منفی در مورد بیت­‌کوین در توئیتر راه افتاده است. طبق گفته­‌ی سنتی­‌منت این موضوع می­‌تواند منجر به افزایش قیمت بیت­‌کوین شود.کارشناس داده­‌ی شرکت سنتی­‌منت در توییت خود نوشت که طبق آنچه الگوریتم تجزیه و تحلیل آن‌ها می‌تواند بخواند ، احساسات در مورد بیت‌کوین در توییتر همچنان رو به زوال است. با این حال ، همانطور که کارشناسان این شرکت می­‌گویند، هرچه احساسات منفی بیشتر شود ، درجه افزایش احتمالی قیمت بالاتر است. آنها حتی حساب می‌کنند که این افزایش قیمت بیت‌کوین ، جامعه بیت‌کوین را غافلگیر خواهد کرد.‌ علاوه بر این ، شاخص ترس و طمع(Fear and Greed) بیت‌کوین به 15 رسیده است که نشان­دهنده‌­ی ترس شدید است. آخرین باری که این شاخص به این سطح رسید مارس 2020 بود که در پنجشنبه سیاه ، پرچمدار ارز دیجیتال (بیت­‌کوین) فقط در یک روز با افت 50 درصدی روبرو شد.به گفته کارشناسان ، ترس شدید در بازار بیت کوین و احساسات منفی ، ممکن است نشانه‌ای از بازاری گاوی در آینده باشد.‌
بنیانگذار و مدیرعامل CoinCorner (Danny Scott) ، توئیتی در مورد شباهت عجیب نمودارهای امروز بیت‌کوین (2021)و نمودارهای این ارز دیجیتال در سال 2013 منتشر کرده است.هر دو نمودار اوج بیت‌کوین را در ماه آوریل نشان می‌دهد و پس از آن نزولی رخ می‌دهد که برای چندین ماه ادامه دارد. با این حال ، در آگوست 2013 ، بهبود قیمت شروع شده و قیمت بیت­‌کوین در پایان 2013 روندی صعودی داشته است. 
منبع: u.today

طبق گزارش newsbtc بازارها چرخه ای هستند و با الگوهای مختلفی حرکت می کنند که اغلب با استفاده از این الگوها می‌توان تشخیص داد که دارایی‌ مانند بیت‌کوین در چه مرحله‌ای از چرخه بازار قرار دارد.
شواهد نشان می دهد که بازار ارزهای دیجیتال در ماه دسامبر سال‌های گذشته یک کف یا سقف مشخصی را ثبت کرده است. اگر این شواهد درست باشد و یک الگوی معتبر باشد ، آیا قیمت بیت کوین در پایان سال جاری در سقف یا کف خواهد بود؟
مدتی است که قیمت بیت کوین در بازه‌ی بالای ۳۰۰۰۰دلار و پایین ۳۵۰۰۰ دلار گیر افتاده است – نقطه عطف و گیج کننده چرخه فعلی بازار. ارز دیجیتال اصلی 15 ماه گذشته را سرسام آور (صعودی) سپری کرد ، اما از سه ماه پیش بازار چرخید.
ماه دسامبر برای بیت‌کوین یک ماه تاریخی است اولین بار که قیمت بیت کوین به ۱,۰۰۰ دلار رسید، ماه دسامبر بود. در دسامبر سال بعد قیمت بیت کوین ۸۰ درصد سقوط کرد به زیر ۲۰۰ دلار و کف روند نزولی رسید(بازار خرسی).
دو سال بعد ، در دسامبر ۲۰۱۷ ، قیمت بیت کوین یک بار دیگر صعود کرد و بعد از آن مجددا روند نزولی دیگری آغاز شد و نهایتا این روند نزولی در ماه دسامبر تمام شد. در دسامبر ۲۰۱۹ شاهد ثبت یک کف موقتی برای قیمت بیت‌کوین بودیم و بعد از آن در پنج شنبه‌ی سیاه(۱۲ اسفند ۹۹،یک رویداد سقوط بازار سهام است که در ۱۲ مارس ۲۰۲۰ آغاز شد) قیمت بیت‌کوین مجددا سقوط کرد.
در دسامبر سال ۲۰۲۰ بیت‌کوین برای رسیدن به بالاترین سطح مقاومت خود تلاش می‌کرد.
خطوط سینوسی نشان داده شده در نمودار بالا نشان می دهد که قیمت بیت کوین در اواخر امسال مجدداً بالا می رود. این بدان معناست که “قله” فعلی فقط یک قله محلی است و به زودی تجمع گاوها(روند صعودی) از سر گرفته خواهد شد.
منبع: newsbtc.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.