به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد خبری زاده با بیان اینکه هر سال زمان ارائه بودجه ترسی فعالان بازار سرمایه را در بر می‌گیرد به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در دو سال اخیر که وضعیت اقتصادی دولت چندان هم مناسب نبوده این ترس بیشتر نیز شده است. چرا که لایحه‌ای که برای بودجه به مجلس می‌رسد حاوی نکاتی است که سودآوری شرکت‌ها و سهامداران را بسیار تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: بحث‌های مرتبط با تغییر نرخ‌های حامل‌های انرژی، دلار، نرخ خوراک پتروشیمی‌ها، قیمت گذاری‌های دستوری و عوارض و مالیات صادرات برخی شرکت‌ها از جمله این موارد هستند. برخی موارد هم مانند انتشار اوراق و تعیین نرخ بهره نیز به شکل غیر مسقیم بر بازار سرمایه اثر گذار خواهند بود.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: خواسته مهم فعالان بازار سرمایه این است که قبل از ارسال لایحه بودجه به مجلس و رسانه‌ای شدن برخی نکات بصورت ضروری و فوری جلساتی بین ارکان بازار سرمایه و تنظیم کنندگان لایحه بودجه تشکیل شود تا تمامی ابهامات رفع و تصمیمات به گونه‌ای اتخاذ شود که بازار سرمایه و سهامداران آسیب نبندد.

به گفته خبری زاده، سال گذشته با انتشار اخبار لایحه بودجه و آغاز ترس به حق سهامداران، بازار شروع به ریزش کرد. بعد از ریزش بازار اصلاحیه موضوعات بودجه شکل گرفت. انتطار می‌رود تصمیم گیران توجه ویژه‌ای به بازار سرمایه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.