به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سپهدار انصاری نیک با اشاره به موقعیت قرارگیری پتروشیمی بندرامام در شمال خلیج فارس مجاور خوریات بندر ماهشهر و دارا بودن ۱۵۰۰ هکتار حوضچه اختصاصی استحصال نمک گفت: دارا بودن منبع خوراک پایدار در دراز مدت و نیاز بازار‌های داخلی و خارجی فرصت بسیار ارزشمندی است تا این شرکت استراتژی توسعه‌ زنجیره کلر را با جدیدت دنبال کند.

وی افزود: دارا بودن زمین، پروانه کار و مطالعات زیست محیطی لازمه‌های سرعت بخشیدن به اجرای یک طرح است و با توجه به مجوز‌های موجود، دانش و نیروی انسانی متخصص مرتبط با زنجیره کلر، قرارداد فعال نوسازی و تکمیل زنجیره کلر و احداث واحد کلر آلکالی به زودی اخبار تکمیلی از اجرای این طرح توسعه اعلام خواهد کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: پتروشیمی بندر امام مزایای زنجیره کلر تا پی وی سی را دارا است از جمله ۱۴۰ هزار تن اتیلن‌ دی‌کلراید به عنوان یکی از منابع تولید منومر PVC بصورت مازاد وجود دارد که نشان می‌دهد بخشی از زنجیره تولید کامل است. قبلا DC مازاد در بازار‌های خارجی به فروش می‌رسید و اکنون این محصول به VC تولید می شود تا منبع خوراک PVC شود.

انصاری نیک عنوان کرد: با اقدامات پیش رو، ظرفیت احداث واحد PVC با ظرفیت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزارتن وجود دارد که در مرحله‌ مطالعات تکمیلی بوده و پس از آن ظرفیت دقیق اعلام می شود. ظرفیت مصرف سالانه ۱.۵ میلیون PVC در داخل وجود دارد که با نیاز بازار‌های منطقه ای، می توان ظرفیت را تا ۲.۵ میلیون تن افزایش داد. اگر بتوان زنجیره کلر را در شرکت توسعه داد، نگرانی از بابت بازار و رشد تقاضا وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.