به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پست بانک درخصوص آخرین وضعیت پیشنهاد افزایش سرمایه 40 درصدی از محل سود انباشته، توضیحاتی ارائه کرد.

بر این اساس، بهزاد شیری مدیرعامل “وپست” اعلام کرد: در راستای اجرای مصوبه 18 تیر مجمع سالانه پست بانک، پیگیری های لازم در خصوص دریافت گزارش توجیهی افزایش سرمایه از سازمان حسابرسی به عمل آمد که با عنایت به ابهامات مطروحه در خصوص سود سهم دولت و ارتباط آن با افزایش سرمایه از محل سود انباشته، جلسه ای اول آبان به منظور تعیین تکلیف موضوع در محل دفتر معاون امور بانکی بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد تشکیل شد که به پیوست نامه 10 آبان سازمان حسابرسی برای اطلاع سهامداران ایفاد می شود. این بانک پیگیری‌های لازم را تا دریافت گزارش مربوطه از سازمان حسابرسی معمول و نتیجه را به اطلاع سهامداران خواهد رساند.

بنابراین گزارش، پست بانک 25 تیر ماه پیشنهاد افزایش سرمایه 40 درصدی داد تا از محل سود انباشته، سرمایه فعلی را از 1.6 به 2.3 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این بانک بورسی صرف بهبود نسبت دارایی ثابت به حقوق صاحبان سهام ، تقویت ساختار سرمایه و استفاده از معافیت مالیاتی قانون بودجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.