به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد امین یوسف زاده مدیر نورد ذوب آهن در خصوص تولیدات در نیمه نخست سال گفت: در کارگاه نورد ۳۵۰ دو رکورد تولید محصول کلاف تیر و شهریور ماه ۲۰.۸ و ۲۰.۹ هزار تن در اندازه های ۵.۵ تا ۱۲ با کمترین ضایعات به ثبت رسید. مجموعا برای اولین بار در نیمه نخست سال تناژ بی سابقه ۹۶.۴ هزار تن کلاف به ثبت رسید.

وی افزود: مجموع تولید کلاف در سال گذشته بالغ بر ۱۶۸.۶ هزار تن بود که ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت. این رقم در سال ۹۹ برابر ۳۸.۰۴ هزار تن بود که گویای رشد ۴ برابری در دو سال اخیر است. مهندسی نورد وکارگاه ۳۵۰ آمادگی دارد در صورت تأمین شمش و قطعات ضروری سال جاری رکورد ۲۰۰ هزار تن درسال برای تولید کلاف را ثبت کند.

این مدیر ادامه داد: در کارگاه نورد ۶۵۰ نیز ۲.۴ هزار تن ریل و H۲۴ (سبک و سنگین) در مرحله اول تولید آزمایشی به میزان ۱.۲ هزار تن و تیرآهن ۳۰ سبک نیز برای اولین بار با طرح جدید به میزان ۲.۷ هزار تن با حداقل ضایعات تولید شد. روش تولید با تمرکز روی تاندم میل و قفسه A۵ این محصول با شرایط بهتر و همان تناژ ولی با کیفیت بالا که عیوب فلزی و ابعادی آن به نصف کاهش پیدا کرد، بود.

یوسف زاده تصریح کرد: آرک TH۳۶ اواخر سال گذشته تولید شد اما نتایج آن در نیمه اول سال و به میزان ۱.۱ هزار تن به ثمر نشست که این محصول استراتژیک در ایمن سازی معادن به ویژه در اکتشافات عمقی حرف اول را می زند. ریل R۱۸ نیز از جمله سایر محصولات بود که ۱۰۰۰ تن در شش ماهه تولید شد و تیرآهن ۱۸ نیز در کارگاه نورد ۵۰۰ رکورد تولید ۹. ۷۴ هزار تن را به ثبت رساند.

به گفته وی، تولید تیرآهن۲۰ برای اولین بار در کارگاه نورد ۵۰۰ به میزان ۵۰۰ تن به ثبت رسید و فرصتی شد تا در کارگاه ۶۵۰ فرصت تولید محصولات صنعتی و استراتژیک ایجاد شود. ناودانی ۱۸ نیز بصورت انیورسال در نورد ۵۰۰ با رعایت کیفیت، شکل ظاهری و تناژ تولیدی به میزان ۵.۶ هزار تن به ثبت رسید و ناودانی۲۰ سنگین کارگاه ۶۵۰ به روش انیورسال نیز نورد شد. در کل طی نیمه نخست سال ۸۲۰ هزار تن انواع محصول با ارزش افزوده بالا در کارگاه های مختلف مهندسی نورد ذوب آهن تولید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.