به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدعلی تیموری در واکنش به دستور سازمان بازرسی مبنی بر توقف عرضه خودرو در بورس کالا تا تعیین تکلیف و تداوم روند قرعه‌کشی ایران خودرو و سایپا گفت: محصولات سایپا طی چهار ماه اخیر از فرایند قرعه‌کشی خارج شده اما فروش فوق‌ العاده و عرضه در بورس کالا براساس شرایط و ضوابط مجلس است تا محصولات به دست مصرف‌کنندگان برسد.

وی افزود: سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 92 هزار خودرو بیشتر عرضه شد. با افزایش تولید، قسمتی از بازار مدیریت شد. رشد تولید تداوم یافته و تمایل ورود به فضای قرعه‌کشی وجود ندارد.

این مقام مسئول ادامه داد: ساز و کار فروش در بورس کالا قانونی است. فروش محصولات خودروسازان خصوصی طی 5 ماه اخیر انجام شده و سایپا به تازگی و برای یک بار عرضه داشت. به تصمیمات سازمان بازرسی تمکین خواهیم کرد اگر خارج از قانون بود. بررسی کرده و اعلام کنند روال عادی ادامه پیدا کند.

به گفته تیموری، یکشنبه هفته آینده 4 هزار دستگاه شاهین در بورس عرضه می‌شود و خودرو‌های کوئیک اتوماتیک و کوئیکR، ساینا CNG ، اتوماتیک و آپشنال در حال پذیرش است. بیش از 90 درصد فروش‌ دو خودروساز بصورت پیش‌ فروش 6 و 9 ماهه و یک‌ساله است و فقط 10 درصد محصولات با موعد تحویل 90 روزه در بورس کالا به فروش می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.