به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، وحید روشن قلب با اشاره به مشوق‌های مالیاتی افزایش سرمایه شرکت ها در قانون بودجه ۱۴۰۱ به باشگاه خبرنگاران گفت: طبق پیشنهاد سازمان بورس، مالیات سود تقسیم نشده شرکت‌ها که به حساب سرمایه منتقل شود، صفر بوده که منجر شده طی ۶ ماه اول سال ۶۶ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه از سود انباشته انجام شود که ۱۷۱ درصد نسبت به مدت مشابه بیشتر بود.

وی افزود: برنامه‌هایی هم برای تسهیل و کاهش زمان افزایش سرمایه از طریق مطالبات و آورده نقدی وجود دارد که با توجه به زیر ساخت‌های سامانه سجام و مجوز برنامه توسعه ششم درحال فراهم سازی است. اقدامات اولیه برای طراحی زیرساخت‌ها و نرم افزار‌ها در سازمان و شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: ارسال الکترونیکی سهام حق تقدم‌ با مزایایی چون کاهش زمان و هزینه و دقت در مراحل نهایی است اما نیاز به دائمی شدن قانون دارد که انتظار می رود تا پایان سال جاری به نتیجه برسد.

روشن قلب با اعلام اینکه مجوز تاسیس شرکت سهامی عام که سال ۹۹ تنها دو مورد بود اما سال گذشته به شش مورد رسید، گفت: اولین مجوز تاسیس شرکت‌های عام پروژه هم در سال جاری صادر شد. همچنین انتشار اوراق بدهی شرکت‌های غیر دولتی در بازار سرمایه نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۲۲۰ درصدی رسیده و تا نیمه مهر به ۲۲.۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.