به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی با بهتر شدن وضعیت معاملات، پس از گذشت 2.5 ماه، سه شنبه هفته جاری 10 درصد سهام صنایع فروآلیاژ ایران عرضه اولیه می شود که سیمان اردستان نیز به عنوان پانزدهمین شرکت تازه وارد از طریق بورس تهران، چهارشنبه 28 دی وارد بازار می شود.

به این ترتیب، 170 میلیون و 250 هزار سهم معادل 15 درصد سهام “اردستان” با قیمت مبنای 909 تومانی، دامنه قیمت 818 تا هزار تومانی و حداکثر سهمیه 200 سهمی سهامداران حقیقی و حقوقی در بازار دوم معاملات بورس به عموم مردم عرضه می شود.

طبق بررسی های بورس پرس، سیمان اردستان خرداد سال 82 تاسیس و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی اصفهان به ثبت رسید. شرکت فرعی حمل و نقل سیمان ساز اردستان نیز در یکم بهمن سال 87 در اداره ثبت اسناد و املاک اردستان به ثبت رسید.

سرمایه شرکت با 310 نیروی انسانی در بدو تاسیس بالغ بر 4.3 میلیارد تومان بوده که طی چند مرحله افزایش سرمایه به 113.5 میلیارد تومان رسیده است و در حال حاضر شرکت هیچ برنامه ای جهت افزایش سرمایه در دستور کار ندارد.

شرکت نام آوران تجارت اردستان با 25.1 درصد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با 11.3 درصد، البرز سلیمانی با 4.9 درصد، صندوق بازنشستگی کارکنان صنایع مس با 3.7 درصد، مهدی زندیه با 2.1 درصد، حسن میرباقری مهرآبادی و عباسعلی ایروانی هرکدام 2 درصد، محسن مستوفی با 1.7 درصد و …. در ترکیب سهامداری شرکت حضور دارند.

بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام 13 شرکت انتقال داده های آسیاتک، حمل و نقل گهر ترابر سیرجان، فروسیلیسیم خمین، داروسازی دانا ، سیمان آبیک ، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، فرانسوز یزد، تپسی، فولاد شاهرود، گلدیران، پخش رازی، سرمایه گذاری اقتصاد شهر طوبی و سوژمیران عرضه اولیه شده و صنایع فروآلیاژ ایران و سیمان اردستان، چهاردهمین و پانزدهمین سهم جدید سال بشمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.