به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ناصر کنعانی گفت: پاسخ ایران سازنده ، شفاف و قانونی است و می تواند در صورت وجود اراده سیاسی لازم در طرف مقابل، زمینه‌ای را فراهم کند که در زمان کوتاه جمع بندی و توافق شود. در مورد آخرین روند مذاکرات لغو تحریم‌ها باید منتظر دریافت پاسخ از طرف آمریکا بود.

وی افزود: ادعای رژیم صهیونسیتی مبنی بر حمله به اماکن متعلق به ایران در سوریه، پوچ، باطل و مبتنی بر بهانه جویی و فرار به جلو است. حضور ایران در سوریه مستشاری است و به درخواست رسمی دولت سوریه انجام گرفته است.

این مقام مسئول ادامه داد: در مورد ادعای اخیر آمریکا در ارتباط با تنش شناورهای در آب‌های آزاد، ستاد نیروهای مسلح توضیح داده و اقدام تحریک آمیز و غیر اصولی شناورهای تجسسی ارتش آمریکا با شناورهای ایرانی مشاهد شد. ایران نیز اقدام به دفع تهدید و سپس رهاسازی شناورها در منطقه امن کرد. بنابراین هرگونه ادعای آمریکا در مورد ایران رد می‌شود.

کنعانی گفت: موضوع تضمین در بحث مذاکرات رفع تحریم ها مهم و دارای دو وجه است. یکی تضمین موضوع لغو تحریم ها به نحوی که ایران بتواند از منافع احیای برجام به صورت کامل منتفع شود، وجه دیگر تضمین مسئله هسته‌ای و دور کردن آژانس اتمی از رفتارها و بازی‌های سیاسی است. به این صورت که اتهامات سیاسی در مناسبات آتی بین ایران و آژانس باعث ایجاد اخلال در روند توافق احتمالی آینده نشود. بسته شدن پرونده مسایل پادمانی در روند مذاکرات برای ایران مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.