یوآن دیجیتال

یوآن دیجیتال در واقع راهی برای بانک مرکزی چین است که به وسیله ی آن می تواند اسکناس و سکه های در گردش را دیجیتالی کند. بازار چین در حال حاضر در پرداخت های بدون پول بسیار پیشرفته است. با اجرای پروژه ی استفاده از یوآن دیجیتال توسط مردم، سرانجام پول نقد با چیزی در قالب دیجیتال جایگزین خواهد شد.

چین که مسلما پیشرفته ترین کشور در زمینه ی اجرای پروژه ی ارز دیجیتال بانک مرکزی است، تاکنون بیش از 40 میلیون دلار پاکت قرمز حاوی یوآن دیجیتال به شهروندان تحویل داده است. کمپین تبلیغاتی CBDC در حال حاضر با در نظر گرفتن اولویت های توسعه منطقه ای، در پنج شهر بزرگ متمرکز شده است. از زمان شروع پروژه ی ارز دیجیتال بانک مرکزی در سال 2014، این پروژه با آزمایش های گسترده در سرزمین اصلی و آزمایش های فرامرزی با هنگ کنگ، وارد هفتمین سال توسعه ی خود شده است.کمپین “پاکت قرمز” که برای رساندن یوان دیجیتال به دست شهروندان چینی آغاز شده است ، در حال گسترش است. بر اساس گزارش موسسه تحقیقات Tuoluo ، میزان وجوه توزیع شده در بین شهروندان چینی در پاکت قرمز از 269 میلیون یوان یا حدود 41.5 میلیون دلار فراتر رفته است. 

طبق گزارش کوین تلگراف شش بانک برتر چین کارمندان خود را موظف کرده‌اند که سالانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر را به خرید و استفاده از کیف یوآن دیجیتال تشویق کنند. همچنین به عنوان بخشی از آزمایش‌های در حال انجام در مورد ارز دیجیتال ملی توسط چین، دولت محلی چنگدو واقع در استان سیچوان اعلام کرد که از طریق قرعه‌کشی به صدهزار نفر از ساکنان، دوازده میلیون یوآن دیجیتال اختصاص می‌دهد.
این قرعه‌کشی “سفر سبز-تابستان کم کربن” نامگذاری شده است و این ۱۲ میلیون یوآن برای استفاده در مقاصدی همچون پرداخت‌های حمل و نقل عمومی و پرداخت‌های مربوط به اجاره‌ی دوچرخه به افراد برنده پرداخت می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.