پس از تصمیم بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بازار جهانی درخصوص ممنوعیت ذخیره و معامله آلومینیوم، نیکل و مس روسیه، پریمیوم مس شاهد صعود در اروپا بود.

به گزارش انجمن مس ایران، حجم قابل‌توجهی از مس با منبع روسیه، در انبارهای مورد تایید بورس فلزات لندن در آلمان، هلند و تایوان در اواسط سپتامبر ذخیره شده است. کشورهای غربی تحریم‌هایی را روی بانک‌ها و افراد مرتبط با پوتین بعد از حمله به اوکراین اعمال کرده‌اند؛ اما تاکنون در خصوص فلزات، تحریمی اعمال نشده است. با این حال گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی مصرف‌کنندگان از مس روسیه که به انبارهای LME تحویل داده شده‌اند، صرف‌‌‌نظر می‌کنند. ذخایر مس LME بیش از ۴۰‌درصد از ۱۵سپتامبر افزایش پیدا کرده و به ۱۴۵‌هزار و ۵۲۵تن رسیده است. بزرگ‌ترین و قدیمی‌‌‌ترین بازار جهانی برای معاملات فلزات صنعتی هفته گذشته مقاله‌ای را در مورد امکان ممنوعیت ذخیره و معامله آلومینیوم، نیکل و مس روسیه منتشر کرد.

درصد مس روسیه در مقایسه با مس غیرروسی بالا و در ماه‌های مه و اوت تقریبا بیش از۸۰‌درصد بوده است. براساس ادعای LME، سطح بالای فلزات روسیه در انبارهای LME بی‌سابقه نیست. پریمیوم مس در اروپا با توجه به امتناع خریداران از خرید مس روسیه، افزایش پیدا کرده است. خریداران مس اروپا در حال پرداخت مبالغ بالایی برای مس در سال آینده هستند. یک تولیدکننده آلمانی برای تحویل در ۲۰۲۳، در ازای هر تن پریمیوم ۲۲۸دلار پرداخت می‌کند که ۸۵‌درصد نسبت به پریمیوم ۱۲۳دلاری سال‌جاری افزایش پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.