شروع معاملات ربع‌سکه بهار آزادی در بورس‌کالا از ساعت ۹ صبح روز شنبه ۲۴دی خواهد بود. خریداران ربع‌سکه بورس حتما باید به‌صورت فیزیکی قطعات خریداری‌شده را تحویل بگیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در پی افزایش بیش از ۱۰۰درصدی حباب ربع‌سکه در بازار، بانک‌مرکزی تصمیم گرفته است از طریق بورس‌کالا نسبت به عرضه ۵۰۰‌هزار قطعه ربع‌سکه اقدام کند. عرضه گسترده ربع‌سکه بهار آزادی از روز شنبه ۲۴دی‌‌‌ماه به مدت سه‌روز کاری در قالب فروش سکه در بورس‌کالای ایران انجام می‌شود.

خریداران می‌‌‌توانند پنج‌روز کاری بعد از خرید سکه در بورس، به خزانه بانک‌های عامل مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، به صورت فیزیکی، معادل سکه‌‌‌های خریداری‌شده را تحویل بگیرند.

طبق اطلاعیه بانک‌مرکزی، تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸سال دارای کد ملی می‌‌‌توانند حداقل یک‌قطعه و حداکثر پنج‌قطعه سکه طلای ربع‌سکه ‌بهار آزادی را خریداری کنند.

تمامی متقاضیان خرید ربع‌سکه در مکانیزم حراج ناپیوسته شرکت کرده و قیمت سکه عرضه‌شده بر این اساس، کشف می‌شود. در اطلاعیه‌‌‌ای که بورس‌کالا برای شرایط معاملات ربع‌سکه منتشر کرده، آمده است که خریداران ربع‌سکه در بورس حتما باید آن را به صورت فیزیکی تحویل بگیرند و بعدا نمی‌توانند در بازار بورس بفروشند. شروع معاملات از شنبه ۲۴ دی‌ماه ساعت ۹ خواهد بود و حداقل یک‌قطعه و حداکثر ۵قطعه می‌‌‌توان خرید. سفارش‌های ارسال‌شده باید مضربی از ۱۰۰ باشد (هر ۱۰۰ سفارش معادل یک ربع‌سکه) و ربع‌سکه‌های ‌‌‌تحویل داده‌شده به مشتریان بدون وکیوم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.