به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علیرضا پیمان‌پاک درباره راه‌اندازی مرکز تجاری ایران در روسیه و افتتاح نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان ایران گفت: قراردادی با هدف کمک به تجار روس و ایرانی برای استفاده از بیمه‌های صادراتی به‌عنوان جایگزینی برای اعتبار اسنادی، اخذ ضمانت‌های لازم و کاهش ریسک تجارت به امضای طرفین رسید.

وی افزود: تمامی تجار ایرانی در زمان فعالیت و همکاری با تجار و شرکت‌های روسی، می‌توانند طرفین مورد معامله را به صندوق ضمانت صادرات ایران معرفی کنند تا این صندوق طبق توافق با بیمه‌های روسی از یک سو نسبت به اعتبارسنجی و ایجاد حد اعتباری بیمه‌ای برای شرکت‌های روسی و از سوی دیگر نسبت به صدور بیمه‌نامه برای طرف‌های ایرانی اقدام لازم را انجام دهد.

این معاون ادامه داد: تجار ایرانی با استفاده از این بیمه‌نامه می‌توانند کالا را به روسیه صادر کرده و در این مسیر از بیمه‌ها و تضامین صندوق ضمانت صادرات بهره‌مند شوند. تجار صادرکننده محصولات به ایران نیز می‌توانند طرف معامله ایرانی را معرفی کرده و صندوق ضمانت صادرات در قبال اعتبار سنجی شرکت‌ های ایرانی ضمانت‌نامه و بیمه‌نامه صادر کرده تا فرایند واردات از روسیه هم تسهیل شود.

پیمان‌پاک توضیح داد: قرارداد منعقد شده میان صندوق ضمانت صادرات و صندوق بیمه‌های بزرگ صادرات روسیه، حد اعتباری ندارد و می‌توانند تا سقف یک میلیارد دلار هم بیمه‌نامه صادر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.