وزیر صمت از عرضه دوبرابری فولاد در بورس‌کالا طی نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: اصرار وزارت صمت بر این است که همه زنجیره فولاد به بورس‌کالا بیاید.

به گزارش «ایرنا»، رضا فاطمی‌امین در نشست هم‌اندیشی با تشکل‌ها و انجمن‌های فعال در بخش صنعت، معدن و تجارت، به قیمت‌گذاری دستوری خودروها در سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: در سال‌های اخیر شاهد فشار شورای رقابت و الزام قیمت‌گذاری دستوری بودیم که تبعات خوبی نداشت و سال گذشته برای نخستین بار از این وضعیت خارج شدیم. وی حضور انجمن‌ها و تشکل‌های مختلف در این جلسه را مثبت برشمرد و گفت: این حضور موجب فهم مشترک از کل صنعت می‌شود. فاطمی‌امین ادامه داد: مباحثی همچون نقشه راه کلان صنعتی کشور باید در چنین جمع‌هایی که شاهد تنوع رشته فعالیت‌ها هستیم مطرح شود و در این راستا باید برای هر رشته فعالیت برنامه‌ای مشخص و دقیق با جزئیات داشته باشیم؛ در غیر‌این صورت در حد کلی‌گویی و کلی‌نگری باقی خواهیم ماند.

وزیر صمت در ادامه با تاکید بر اینکه موضوع ماشین‌سازی برای این وزارتخانه از اهمیت زیادی برخوردار است، خاطرنشان کرد: سال گذشته نخستین‌بار معاونت ماشین‌آلات و تجهیزات در وزارتخانه تشکیل شد. فاطمی‌امین گفت: در راستای نقشه راه صنعتی، برگزاری جلسات و نشست‌ها با تک‌تک تشکل‌ها را آغاز کردیم. در صنعت ماشین‌سازی نیز جلساتی با صنعت تجهیزات پزشکی، راه‌سازی و ماشین‌آلات کشاورزی برگزار شده است. وی با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰تومانی یادآور شد: بخشی از این ارز مربوط به نهادهای دامی، ذرت، جو و… بود، اما بخشی دیگر بابت نرخ محاسبه تعرفه واردات مبنای گمرک بود که تورم زیادی ایجاد می‌کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.