به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بلومبرگ درباره علت تأخیر احیای برجام اعلام کرد: آمریکا و ایران همچنان در مورد جزئیات کلیدی اختلاف نظر دارند و ممکن است به چندین هفته برای حل‌ و فصل اختلافات‌ زمان نیاز باشد.

براساس این گزارش، انتظارات برای پیشرفت مذاکرات با ارسال پاسخ واشنگتن و تهران به اروپا افزایش یافت اما یه گفته یک مقام بلندپایه اروپا، طرفین هرگز به راه اندازی مجدد توافق هسته‌ای 2015 نزدیک نشده‌اند.

در این میان فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت مجلس هم گفت: نکته مهم این است که آمریکا باید بیش ‌از گذشته در مذاکرات جدیت داشته و به این موضوع واقف باشد که در آزمایش بزرگ و با نگاه جهانیان قرار دارد. آمریکا پاسخی داده‌ که برگزاری دور جدید گفت‌وگوها را گریزناپذیر خواهد کرد.

وی ادامه داد: هر چند زمان دقیقی نمی‌توان برای حصول توافق داد اما با توجه به وضعیت فعلی، توافق بسیار نزدیک شده‌ است. ایران هم از ابتدا ثابت کرد دارای جدیت کافی برای پیشبرد مباحث بوده و باید آمریکا ثبات‌قدم را به اثبات برساند.

مالکی افزود: حساس‌ترین مقطع گفت‌وگوها همین دوران بوده و لحظه تصمیم‌گیری فرا رسیده ‌و آمریکا باید رویکرد عقلانی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.