به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد رضا دهقانی طی نامه ای به رییس سازمان بورس ، مواردی را در راستای مرتفع کردن محدودیت های خرید خوردو از بورس کالا توسط کارکنان شرکت های کارگزاری و کارکنان ارکان بازار سرمایه مطرح کرد که شامل موارد زیر است:

1 – باتوجه به اینکه معاملات خودرو در بورس کالا بصورت حراج باز بوده و درج هر قیمتی برای تمامی مشتریان بدون محدودیت امکان پذیر است، کارکنان شرکت‌های کارگزاری و ارکان بازار سرمایه در این نوع معاملات مزیتی نسبت به سایرین ندارند و امکان تضییع حقوق مشتریان متصور نیست.

2 – با توجه به تصمیم دولت و وزارت صنعت مبنی بر افزایش عرضه عمومی خودروهای داخلی و خارجی در بورس کالا با هدف حذف واسطه‌ها، محدودیت معاملاتی اشخاص مزبور باعث خواهد شد خرید خودرو از طرق دیگر امکانپذیر نباشد و این ممنوعیت موجب سلب یکی از حقوق عمومی افراد تلقی می‌شود.

3 – با توجه به محدودیت ثبت درخواست برای هر کد ملی، امکان سودجویی و واسطه‌گری و خرید متعدد خودرو توسط کارکنان شرکت‌های کارگزاری همچون سایر مشتریان از بین خواهد رفت.

4 – وجود محدودیت‌هایی از این دست موجب استفاده از کد ملی دیگران شده و زمینه‌ساز نقض قوانین و مقررات حوزه مبارزه با پولشویی و کاهش شفافیت بازارهای مالی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.