به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبداله توکلی با اشاره به دستور شش ماه قبل رئیس جمهور مبنی بر تولید خودرو اقتصادی، گفت: نخستین محصول سگمنت A با حداکثر توان موتور ۷۰ تا ۷۵ اسب بخار رونمایی شد که از اواسط سال آینده با قیمت ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی به طور مشترک توسط ایران خودرو و سایپا تولید خواهد شد.

وی ادامه داد: برای تولید این خودرو در سایت‌های طراحی و تولید قطعه سازان و خودروسازان، نوآوری‌هایی بکار رفته که هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد. استفاده از پلتفرم ها و هم افزایی خودروساز‌ها می تواند نویدبخش تحول در صنعت خودرو شود.

این مقام مسئول افزود: برنامه تحولی خودرو شامل ۷ فصل تعیین وضع موجود، مسائل صنعت، مقاصد، راهبردها، ساز و کار‌های قیمت و کیفیت، نقشه راه و الزامات است. طبق برنامه کلان صنعت خودرو سبک در افق ۱۴۰۴، میزان تولید خودرو به ۳ میلیون دستگاه خواهد رسید و میانگین مصرف سوخت نیز ۶.۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش خواهد بود.

به گفته توکلی، زمان سومین مرحله ثبت‌نام و عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو قرار بود نیمه اول شهریور باشد اما زمان دقیق هفته آینده اعلام می‌شود.

رضایی منش معاون جدید تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو نیز در این باره گفت: سود شرکت‌ها در خودرو‌های اقتصادی بستگی به میزان تولید بیشتر در مقایسه با بقیه محصولات دارد که در تولید خودری اقتصادی نیز مدنظر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.