ایسنا: مالک شریعتی نیاسر ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی و افزایش راندمان کارخانه‌های سیمان کشور مورد بررسی قرار گرفت. طراح این طرح و مسئولان اجرایی در وزارت نیرو و نفت نیز در خصوص این طرح توضیحاتی به کمیسیون ارائه کردند اما در نهایت اعضای کمیسیون انرژی با کلیات این طرح موافقت نکردند. از نظر اعضای کمیسیون ما به اندازه کافی برای اصلاح مدیریت مصرف قانون داریم.

وی در ادامه اظهار کرد: موضوع اصلاح الگوی مصرف انرژی در قوانین بودجه سنواتی و قانون مانع‌زدایی از صنعت برق دیده شده است و حتی در این قانون به موضوع صنایع سیمان نیز پرداخته شده است؛ لذا نظر کمیسیون این بود که نیاز به ایجاد قانون جدید در این حوزه نبوده و ما باید از تورم قوانین جلوگیری کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در جلسه امروز کمیسیون درخواست یکی از نمایندگان در خصوص اعمال ماده ۴۵ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران مورد بررسی قرار گرفت. اما در نهایت به دلیل مغایرت شکلی و عدم انطباق با آیین‌نامه‌ آن به تصویب کمیسیون نرسید و مقرر شد تاطراح موضوع از طریق ماده ۲۳۴ یا سوال از وزیر این موضوع را دنبال کند.

وی در ادامه تاکید کرد: همچنین رفع ابهام موادی از طرح مانع‌زدایی از صنعت برق به منظور تامین نظر شورای نگهبان نیز در دستور کار امروز کمیسیون قرار داشت. در نهایت ابهام موجود در ماده ۸ این طرح مرتفع گردید و نظر شورای نگهبان تامین شد. به‌زودی اصلاحات انجام شده در این طرح به صحن مجلس ارجاع خواهد شد و ان شاءالله تا با تصویب صحن مجلس پرونده این طرح در مجلس بسته شده و به قانون تبدیل گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.