مدل S2F (stock-to-flow)

 پلن بی (PlanB) تحلیلگر ارزهای دیجیتال، خالق مدل مشهور پیش­ بینی قیمت بیت­ کوین یعنی stock-to-flow است.

این مدل بیت ­کوین را مشابه طلا، نقره و پلاتین در نظر می­ گیرد. این کالاها به عنوان کالاهای “ذخیره ارزش” شناخته می شوند زیرا به دلیل کمبود نسبی در مدت طولانی ارزش خود را حفظ می کنند. افزایش قابل توجه عرضه آنها دشوار است ، یعنی روند جستجوی طلا و سپس استخراج آن گران و زمان بر است. بیت ­کوین نیز به همین صورت کمیاب است.

تعداد محدودی بیت­ کوین وجود دارد و برای استخراج سکه­ های باقیمانده ، برق و تلاش زیادی برای محاسبات لازم است ، بنابراین نرخ عرضه به طور مداوم پایین است.

نسبت انباشت به جریان (stock-to-flow) برای ارزیابی سهام موجود کالا (مقدار کل موجود در حال حاضر) در برابر جریان تولید جدید (مقدار استخراج شده در آن سال خاص) استفاده می ­شود.

نسبت بالاتر نشان می دهد که کالا به طور فزاینده ای کمیاب است بنابراین به عنوان ذخیره ارزش از ارزش بیشتری برخوردار است.

خبرهایی که در مورد مدل S2F در پیج فینوگیت از منابع مختلف منتشر شده است را در ادامه خواهیم خواند:

مدل محبوب stock to flow، هنوز هم در مورد آینده‌ی پیش روی بیت‌کوین بسیار خوش‌بین است.
کاهش قیمت بیت‌کوین طی سه ماه گذشته سوالات زیادی را در میان معامله‌گران و تحلیل‌گران در مورد آینده‌ی بیت‌کوین ایجاد کرده است. با این حال ، PlanB نسبت به روندهای فعلی بازار بی‌توجه است و به دنبال آینده‌ای است که انتظار دارد.
مدل stock to flow از پارامترهایی مانند تولید، عرضه و تکامل بیت‌کوین برای پیش‌بینی قیمت آن استفاده می‌کند.
خالق مدل S2F معتقد است قیمت بیت‌کوین در سال‌های آینده به ۵ میلیون دلار می‌رسد.
پلن بی معتقد است که سال‌های پس از هاوینگِ بعدی برای بیت‌کوین بسیار جالب‌تر از دو سال آینده خواهد بود.
وی می‌گوید:
ممکن است قیمت بیت کوین امسال (۲۰۲۱)به اوج خود برسد و سال بعد در ۲۰۲۲ دوباره سقوط کند اما پس از آن در سال ۲۰۲۴ یک هاوینگ دیگر داریم. بنابراین ۲۰۲۵ و سال‌های پس از آن در واقع بسیار جالب‌تر از دو سال آینده خواهد بود. بله، مدل‌های مختلف S2F قیمت بیت کوین را بین ۱ میلیون دلار تا ۵ میلیون دلار پیش‌بینی می‌کنند.
بیت‌کوین برای رسیدن به قیمت پیش‌بینی شده توسط مدل S2F راهی بسیار طولانی در پیش دارد. اگرچه این مدل پیش از این پیش‌بینی کرده بود که بیت‌کوین تا آگوست سال جاری با قیمت 100000 دلار و احتمالاً تا پایان سال 2021 با قیمت 288،000 دلار معامله می‌شود ، اما PlanB اظهار داشت که وی علاقه‌ی بیش‌تری به سفر طولانی به سطح قیمت‌های میلیون دلاری دارد.
وی گفت بیت‌کوین‌های خود را نگه می‌دارد و فقط در صورت لزوم برای سالم عبور کردن از شرایط خرسی بازار، مقدار کمی از آن‌ها را خواهد فروخت.
منبع: cryptopotato.com

تاریخ انشار در پیج اینستاگرام فینوگیت (@finnogate) 27 جولای 2021

بیت­‌کوین 59% زیر قیمت هدف در مدل stock-to-flow معامله می‌­شود. تا به حال قیمت بیت­‌کوین در طول عمر خود هیچ­‌گاه از قیمت پیش‌­بینی شده در مدل stock-to-flow تا این اندازه فاصله نداشته است. طبق این مدل بیت­‌کوین در اوایل این هفته باید با قیمت 82703 دلار معامله می­‌شد این در حالیست که قیمت بیت­‌کوین در زمان نگارش این مطلب 33757 دلار است.به گفته­‌ی Lex Moskovski مدیر ارشد سرمایه­‌گذاری شرکت Moskovski Capital: مدل stock-to-flow در یک دوره­‌ی خاص در طول عمر 12 ساله­‌ی بیت­‌کوین قرار دارد.با توجه به اینکه BTC / USD نشانه‌های کمی از روند صعودی واقعی را نشان می‌دهد ، قیمت این ارز از قیمتی که مدل stock-to-flow  پیش­‌بینی می‌کند، دورتر می شود.
لازم به ذکر است که مدل stock-to-flow بدون شک محبوب‌ترین مدل پیش‌بینی­‌کننده­‌ی قیمت بیت‌کوین است و در طول تاریخ با قاطعیت شگفت­آور اقدام به ردیابی قیمت BTC کرده است. این مدل برای معتبر ماندن هر ناهنجاری را در نظر می گیرد.Lex Moskovski در این باره می‌گوید: ” انحراف قیمت بیت­‌کوین از قیمت پیش­‌بینی شده در مدل stock-to-flow ، بالاترین میزان انحراف در کل تاریخ بیت‌کوین است.”او همچنین می‌گوید:”اگر شما معتقد به این مدل هستید ، این یک فرصت عالی برای خرید است.”
پلن‌بی خالق مدل stock-to-flow ، به عنوان بدترین سناریو، قیمت 135000 دلار را تا دسامبر 2021 برای بیت­‌کوین پیش­‌بینی کرده است.این فرد تحلیلگر در حال حاضر در مورد رویدادها اظهارنظری نمی‌کند. او وعده بازگشت در ماه آگوست را می دهد و حداقل قیمت 47000 دلار را در ماه آگوست برای بیت­‌کوین پیش‌بینی کرده است.
این در حالیست که 41% پیروان PlanB معتقدند قیمت 100k دلار برای بیت­‌کوین در سال 2021 اتفاق نخواهد افتاد.
منبع: cointelegraph.com

تاریخ انشار در پیج اینستاگرام فینوگیت (@finnogate) 11 جولای 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.