به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اولین محموله خودروهای وارداتی از شرکت کیا شامل سراتو، ریو، پیکانتو، پگاس، سونت و اسپورتیج از کره‌جنوبی بعد از ورود به بندر لنگه هرمزگان، هفته آینده به گمرک تهران فرستاده خواهد شد تا در بورس کالا عرضه شود. قیمت پایه عرضه ۱۵ درصد بیشتر از قیمت تمام شده خواهد بود.

بر اساس این گزارش، سخنگوی گمرک اما اعلام کرد: طبق پیگیری از سه گمرک جنوبی، مشخص شد تاکنون موردی به گمرک اظهار نشده است.ممکن است بزودی اسناد ارائه شوند اما فعلا به گمرکات جنوبی موردی اظهار نشده است.

در این میان سرپرست انبارهای گمرکی بندر لنگه گفت: اولین محموله خودروهای وارداتی به محوطه گمرکی بندر لنگه وارد شده و با طی مراحل، انتقال خودروها به گمرک تهران آغاز خواهد شد.

منوچهر منطقی معاون وزیر صنعت هم گفت: نمونه خودروهای وارداتی، طی ماه جاری از طریق بورس کالا عرضه می‌شوند و دولت برای کاهش قیمت خودرو به دنبال عرضه بیشتر است تا قیمت متعادل و واقعی مانند قیمت بورس شود.

وی افزود: قیمت گذاری خودروهای وارداتی در بورس کالا بر مبنای عرضه و تقاضا انجام خواهد شد و هر چند بر خودروهای اقتصادی تاکید شده اما قیمت این خودروها به دلیل عرضه در بورس کالا لزوماً اقتصادی نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.