به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احسان خاندوزی در جریان احداث شهرک زنجیره فتو ولتائیک انرژی‌های تجدیدپذیر ایران در ماهان کرمان گفت: ایران نیاز به مدیران اقتصادی جسور و اهل خطر دارد. دولت حمایت جدی از طرح‌های اقتصادی را در دستور کار دارد و بخش خصوصی نیز پای کار آمده‌ و مسیر جدیدی آغاز شده که اقتصاد ایران را متحول می‌کند.

وی افزود: به اسم نظارت نباید جرئت تصمیمات بزرگ گرفته شود و مسیر پیشرفت را کند کرد. مدیران باید در محدوده قانون تصمیمی بگیرند که مردم از آن سود ببرند. در حوزه تولید در 6 ماه اخیر به 113 هزار فعال اقتصادی مجوز برخط داده شده و بیش از 590 پروژه در قالب تسهیلات تبصره 18 در استان کرمان حمایت تأمین مالی شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در 6 ماه اخیر در استان کرمان از محل مالیات ارزش افزوده مبلغ زیادی به استان برگشت داده شده و به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز شده است. نقش بانک‌ها در تأمین مالی بی‌بدیل است و در برنامه هفتم توسعه باید به درستی دیده شود.

به گفته خاندوزی، دولت به‌دنبال آن است وابستگی به نفت را بسیار کاهش دهد و با مدیران بانک‌های دولتی گفته شده باید بنگاه را ایجاد و از آن حمایت کنند و از بنگاه‌داری خارج شوند. خروج بانک‌ها از سرمایه‌گذاری باید پیگیری شود و حتماً در برنامه هفتم توسعه دیده شود. این اقدام به‌نفع منافع ملی است و خروج بانک ها از بنگاه‌داری پیگیری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.