به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، حسسن بان زاده در نشست هم اندیشی با اشاره به برنامه ریزی تولید مشترک ۵ میلیون دستگاه خودرو با روسیه گفت: هرچند وزیر صنعت پیشنهاد واگذاری ایران خودرو و سایپا را به ستاد کل مطرح کرد اما به دلیل دستورات بالادستی این موضوع پذیرفته نشد.

وی افزود: دو جلسه دیگر در خصوص واگذاری خودروسازی ها در دانشگاه علامه و صنعتی شریف برگزار شد و امید است در این جلسه که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود به جمع‌بندی درباره این چالش حوزه خصوصی سازی و واگذاری رسید.

محسن اکبرپور استاد دانشگاه هم با بیان اینکه خودرو به عنوان یکی از ساز و کارهای دانشگاه امیرکبیر انتخاب شده، گفت: در آینده اگر اسم خودرو بیاید اسم دانشگاه امیرکبیر نیز در کنار آن خواهد آمد. زمانی مسیر خودرو درخشان است که جامعه دانشگاهی دست به دست هم حرکت کند.

وی افزود: یکی از دلایلی که صنعت خودرو برای این منظور انتخاب شد بحث اشتغال و رقابت پذیری بین المللی بود. قرار بر این بود که با واگذاری، صنعت خودرو بتواند به رشد برسد، نه اینکه در اجرا، قواعد علمی را زیر پا گذاشت. اگر تیراژ تولید به زیر نقطه سر به سر برسد زیان خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.