چه کسی یک میم‌کوین خوب را دوست ندارد؟


سال 2021 برای ارزهای رمزنگاری شده سالی پررونق بوده است، زیرا تصویب اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (BTC) نشانه‌ای است که رمزارزها در حال تبدیل شدن به جریان اصلی هستند و پتانسیل افزایش در معرض دید سرمایه‌گذاران قرار گرفتن را دارند.
اکنون، افزایش قیمت سکه‌های میم با تم سگ مانند Dogecoin (DOGE) و Shiba Inu (SHIB) بار دیگر توجه بازار را به خود جلب کرده است که باعث ناراحتی طرفداران بیت‌کوین شده است. حتی منابع خبری نیز نمی‌توانند درباره موضوعی که فرهنگ رو به رشد میم‌کوین‌ها را برای عموم مردم ترویج می‌کند، صحبت نکنند.
قدرت میم‌کوین‌ها را می‌توان در داده‌های ارائه شده توسط یک مطالعه اخیر که توسط Bacancy Technology انجام شده است، مشاهده کرد که نشان داد Dogecoin تا کنون بیشترین جستجو را در ایالات متحده در بین ارزهای دیجیتال داشته است.
شیبا اینو نیز در جایگاه چهارم قرار دارد.


به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران تازه‌وارد در بازار ارزهای دیجیتال، به‌جای آنکه به‌دنبال ابزاری برای ذخیره ارزش باشند، به سراغ ارزهایی با عرضه بالا و نامحدود می‌روند که خود را «بهترین دوست آدم‌ها» معرفی می‌کنند و به سرمایه‌گذاران وعده ثروت‌‌‌مند شدن یک‌شبه را می‌دهند.
کوین بیس،  که بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال آمریکا است نیز دوج‌کوین و شیبا اینو را به فهرست ارزهای دیجیتال خود اضافه کرده است.همزمان قیمت شیبا اینو در ۲۷ اکتبر افزایش پیدا کرد و به‌دنبال آن افزایش بسیار شگفت‌انگیز تقاضا از سوی کاربران باعث شد تا سیستم این صرافی از دسترس خارج شود.
این امکان وجود دارد که سرمایه‌گذاران جوان بیت‌کوین را به عنوان یک ارز دیجیتال قدیمی ببینند که ممکن است روزی قیمت آن افزایش یابد، اما معتقدند که بیت‌کوین در این مرحله آنها را ثروتمند نخواهد کرد. در همین حال، SHIB شاهد افزایش 1000 درصدی در کمتر از یک ماه بود و قیمت کم آن همچنان بسیاری از سرمایه‌گذاران را هیجان‌زده می‌کند.
به عنوان نتیجه‌گیری می‌توان گفت:
دوج کوین ارزی برای سرمایه‌گذاران قدیمی بازار ارز دیجیتال و کسانی است که ترجیح می‌دهند از یک شبکه امن استفاده کنند که در ذخیره و انتقال ارزش قابل‌اعتماد است.
از طرفی دیگر، شیبا اینو یک میم‌کوین جدیدتر است که با راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز ShibaSwap و مجموعه‌ی Shiboshi، وارد بازار امور مالی غیرمتمرکز و NFT ها شده است.
منبع:cointelegraph.com 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.