به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احسان خاندوزی در خصوص قانون اقامت ایران با سقف سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار دلار گفت: سقف‌های اعلام شده زیاد بوده و اگر فردی حداقل ۱۰۰ هزار دلار وارد کند می‌تواند اقامت بگیرد. هر کس بتواند ارز وارد کند حتی اگر طلا هم باشد نه تنها ارزش افزوده‌ای گرفته نمی‌شود بلکه برای منشأ ارز هم سخت‌گیری نمی‌شود تا به راحتی سرمایه و سپرده‌گذاری انجام شود.

وی افزود: قرار بر شکستن انحصار واردات و خروج از انحصار چند شرکت خاص دولتی و خصوصی بوده و هر کس بتواند کالا را ارزان‌تر وارد کند تشویق می‌شود و واردکننده‌ها نیز در کاهش قیمت کالاهای وارداتی رقابت داشته باشند.

این مقام مسئول ادامه داد: افزایش میزان روابط تجاری ایران با کشورهای همسایه و کشورهایی که با ایران تعامل دارند در یک سال ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش پیدا کرد. در عین اینکه همچنان مسئله مذاکرات و برجام و توافق هم در مسیر بوده و اما گشایشی در آن انجام نشده بود.

خاندوزی ادامه داد: دولت لایحه مالیات بر عایدی سرمایه یا سوداگری را برای تقدیم به مجلس آماده کرده که اگر کسی ارزش افزوده می‌دهد مستقیم به سازمان مالیاتی وارد شود. تا حدود ۲ میلیون مؤدی جدید مالیاتی شناسایی شد و از همین راه ۵ درصد مالیات تولیدکننده‌ها کم شود تا ایران دیگر بهشت فرار مالیاتی سوداگران نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.