به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مصطفی قمری‌وفا سخنگوی بانک مرکزی با بیان اینکه شفاف‌سازی معاملات بازار ارز در دستور کار جدی بانک مرکزی است، گفت: کمتر از دو هفته، ۱۳۷ صرافی فعال در بازار اسکناس تهران و شهرهای مختلف به درگاه اعلام برخط نرخ توافقی خرید و فروش ارز در پایگاه اینترنتی بازار متشکل ارزی www.ice.ir پیوستند.

بر اساس این گزارش پیش از این بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به کلیه صرافی‌های دارای مجوز فعالیت از این بانک اعلام کرد در راستای شفافیت و ساختارمند شدن اعلام نرخ خرید و فروش ارز توسط شبکه صرافی‌ها، رقابتی کردن نرخ‌ها و همچنین با هدف تسهیل دسترسی و مقایسه نرخ‌ها و متقاضیان ارز از یازدهم مهر نرخ‌های خرید و فروش ارز را علاوه بر درج در تابلوی صرافی در درگاه یکپارچه اعلام نرخ ارز که حساب کاربری آن توسط بازار متشکل ارز ایران در اختیار صرافی‌ها قرار می‌گیرد، درج کنند.

صرافی ها موظفند نرخ‌های خرید و فروش را در تابلوی صرافی و درگاه فوق به‌صورت یکسان ثبت کنند. این نرخ‌ها قابلیت حذف یا ویرایش لحظه‌ای دارد و تا زمانی که صرافی اقدام به تغییر آن‌ها نکند در درگاه مذکور و همچنین وبگاه بازار متشکل ارز ایران بدون تغییر باقی خواهند ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.