به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان برگزاری همایش منطقه‌‌ای تامین مالی غرب در کرمانشاه، طرح‌های زیرساختی استان برای تامین مالی از بورس مانند شهربازی کرمانشاه، تله‌‌کابین، بیمارستان 540 تختخوابی، آزادراه همدان به کرمانشاه، راه‌‌آهن کرمانشاه به خسروی، دهکده لجستیک، نیروگاه برق‌‌آبی گاوشان و سامانه انتقال آب از سد آزادی معرفی و بررسی شد.

براساس این گزارش در حوزه اقتصادی هم 7 طرح توسعه ایران خودرو کرمانشاه، پتروپالایش آناهیتا، ایلیا ذرت، کاغذسازی بیستون تامین، توان صنعت نوین زاگرس، شرکت فرآورده‌های شیمیایی تامین باختر (اسیدسیتریک) و شرکت گسترش سوخت سبز به عنوان طرح‌های نیازمند به تامین مالی از بازار سرمایه معرفی شدند.

استاندار کرمانشاه هم خواستار همکاری مسوولان سازمان بورس برای تامین مالی این طرح‌ها و با هدف اشتغال و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری های کشاورزی، تجارت، گردشگری، نفت و گاز و پتروشیمی شد و مجید عشقی رئیس سازمان بورس نیز گفت: این طرح‌ها برای جذب سرمایه گذاران باید اقتصادی باشند و در وهله اول به شرکت های تامین سرمایه معرفی شوند.

محمدامین قهرمانی معاون بورس تهران هم با اشاره به معامله سهام 337 شرکت در قالب 40 صنعت و با ارزش روز 5.2 هزار هزار میلیارد تومانی، میزان تامین مالی در بورس از ابتدای سال را 130 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.