به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نمایندگان مجلس پس از مخالفت با دوفوریت لایحه الحاق پنج تبصره به ماده ۲ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان یک فوریت لایحه با ۱۴۲ رای موافق به تصویب رساندند.

بر اساس این گزارش، داود منظور رییس سازمان مالیاتی گفت: هدف این قانون شفافیت در معاملات الکترونیکی است تا صورت حساب‌های فعلان اقتصادی و مبنای ارزش افزوده آنها مشخص شود. البته اجرای این قانون که حدود یک سال و ۳ ماه از تصویب آن گذشته، نیازمند مقدماتی بود تا سامانه‌ها و تجهیزات لازم برای آن در نظر گرفته شود.

وی افزود: اجرای یکباره این قانون برای همه فعالان اقتصادی ممکن است سبب تبعاتی شود. چرا که اگر فضای جامعه به درستی مدیریت نشود، اجرای یکباره این قانون مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. بر همین اساس پیشنهاد می‌شود این قانون به صورت تدریحی تا پایان سال آینده اجرا شود و در هر دوره یک گروه از مودیان را فراخوانده و با آموزش و تجهیز لازم آنها را برای اجرای قانون آماده کرد. بر اساس این قانون شرکت‌های بورسی از اول آبان ماه به سامانه مودیان متصل خواهند شد.

منظور ادامه داد: تا کنون ۲۶۰ شرکت بورسی در سامانه وارد شدند و ۲۵ هزار صورت حساب الکترونیکی به سامانه ارسال شد. همچنین قرار است از اول دی سال جاری شرکت‌های دولتی برای ورود به سامانه فراخوانده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.