به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بورس کالا با صدور اطلاعیه ای درخصوص عرضه گواهی سپرده کالایی ربع سکه اعلام کرد: پیرو اطلاعیه 19 دی و درخواست بانک مرکزی، مانده دارایی سکه طلای ربع بهار آزادی متعلق به بانک مرکزی در نماد گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهار آزادی خزانه بانک رفاه کارگران با نام “ربع سکه 0312 رفاه (ن)” و نماد “سکه 0312 ن 06” برای یکشنبه 25 دی با دامنه نوسان در سایت www.tsetmc.com و روش معاملاتی مشخص شده در اطلاعیه فوق عرضه می شود.

بر اساس این گزارش، بعد از اعلام این تصمیم، مقرر شد امروز یکشنبه همه بخش های بازار سرمایه و هر چهار بورس اوراق بهادار تهران ، فرابورس ، بورس کالا و بورس انرژی تعطیل شوند. بنابراین برنامه بورس کالا به دوشنبه موکول شده است.

با آغاز عرضه 500 هزار قطعه ربع سکه در بورس کالا از دیروز برای سه روز کاری، 744 حقیقی برای خرید 2800 قطعه ربع سکه به قیمت 7.2 میلیون تومان اقدام کردند.

خریداران می‌توانند 5 روز کاری بعد از خرید سکه در بورس به خزانه بانک‌های عامل مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس بصورت فیزیکی، معادل سکه‌ های خریداری شده را تحویل بگیرند اما نمی توانند بعدا در بورس بفروشند.

همچنین تمام اشخاص حقیقی بیش از 18 سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک و حداکثر 5 ربع سکه خریداری کنند و باید در ساز و کار حراج ناپیوسته حضور یابند. سفارشات ارسال شده باید مضربی از 100 باشد ( هر 100 سفارش معادل یک ربع سکه) و ربع سکه های ‌تحویل داده شده به مشتریان بدون بسته بندی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.