به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهدی دادفر با بیان اینکه وزارت صنعت نام هفت شرکت واردکننده خودرو را سایپا، پارس خودرو، سایپا سیتروئن، تجارت بین‌المللی کرمان خودرو، خودروسازی فردا، آریان موتور پویا، مکث موتور اعلام کرد به ایلنا گفت: طبق آیین‌نامه، محصولات شاسی بلند، بنز و تویوتا در برنامه نخواهند بود. بنابراین هفت شرکت واردکننده که مونتاژ کننده محصولات چینی هستند و نمی‌توانند CKD خودروهای اول جهان را وارد کنند.

وی افزود: قیمت خودرو در شعار مسئولان رو به کاهش است اما معلوم نیست چرا نمی‌خواهند متوجه افزایش قیمت ها باشند. تخصیص ارز برای واردات از سوی بانک مرکزی نیز موضوع دیگری بوده و وزارت صنعت با سلب مسئولیت باید اعلام کند کار را انجام داده‌ و تخصیص ارز دیگر در حیطه وظایف این وزارت نیست.

دادفر ادامه داد: وزارت صنعت علاقه‌مند واردات خودرو بوده و شرکت‌ها می‌خواهند خودروهای کمتر از 10 هزار یورو را به صورت CKD وارد کنند. می‌توان گشایش‌های انجام داد اما اصرار به وجود دولتی‌ها در روند واردات، کار را دشوار کرد. طرف‌های خارجی به دلیل پیچیدگی در تصمیم‌گیری دولتی تمایلی به مراودات با بخش دولتی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.